Press "Enter" to skip to content

sin plazas de educación infantil: SORTEO INJUSTO ¿ILEGAL?

Leo en el DOGA nº 71 (jueves, 12 de abril de 2007) lo siguiente:

CONSELLERÍA DE EDUCACIÓN
E ORDENACIÓN UNIVERSITARIA
Resolución do 30 de marzo de 2007, da
Dirección Xeral de Ordenación e Innovación
Educativa, pola que se fai público
o resultado do sorteo a que se refire o
artigo 34 da Orde do 17 de marzo de
2007 pola que se regula o procedemento
para a admisión do alumnado no segundo
ciclo de educación infantil, educación
primaria, educación secundaria obrigatoria
e bacharelato en centros docentes
sostidos con fondos públicos.
En cumprimento do disposto na disposición transitoria
da Orde do 17 de marzo de 2007 pola que
se regula o procedemento para a admisión do alumnado
no segundo ciclo de educación infantil, educación
primaria, educación secundaria obrigatoria
e bacharelato en centros docentes sostidos con fondos
públicos (DOG nº 55, do 19 de marzo), que
establece a data do 30 de marzo de 2007 como a
do sorteo público previsto no artigo 34 da devandita
orde, na sala A da Consellería de Educación e Ordenación
Universitaria, edificio administrativo San
Caetano, en Santiago de Compostela, e baixo a presidencia
do titular da Subdirección Xeral de Centros,
con esa data tivo lugar o sorteo a que alude a citada
disposición transitoria.
Conforme o resultado do sorteo, as dúas letras de
prioridade que afectan o primeiro e, de ser o caso,
o segundo apelido, para os efectos de resolución
do desempate da puntuación final na orde de admisión
do alumnado no segundo ciclo de educación
infantil, educación primaria, educación secundaria
No 71 L Xoves, 12 de abril de 2007 DIARIO OFICIAL DE GALICIA 5.767
obrigatoria e bacharelato en centros docentes sostidos
con fondos públicos correspondente ao ano
2007, serán as letras F e G.

Santiago de Compostela, 30 de marzo de 2007.

María José Pérez Mariño
Directora xeral de Ordenación e
Innovación Educativa

LO CUAL no aclara exactamente cómo se ha realizado el sorteo. PORQUE si se ha hecho sacando una bola con una letra de dentro de un bombo, eso es totalmente injusto. Porque resulta que no tiene en cuenta el reparto de apellidos por letra. ¿O QUIZAS SE HA PUESTO A DEDO? No hay mención de notario alguno ¿COMO LO HAN SORTEADO? ¿Como contribuyente y parte implicada directamente, no tendría que tener derecho a saberlo?

Be First to Comment

Deja una respuesta

Tu dirección de correo electrónico no será publicada. Los campos obligatorios están marcados con *

Este sitio usa Akismet para reducir el spam. Aprende cómo se procesan los datos de tus comentarios.